Sekso Gidas Kad seksualinis gyvenimas keltu mažiau rūpesčių

Kontraceptiniai implantai

Kontraceptiniai implantaiKontraceptiniai implantai yra maži, minkšti cilindriukai, įsiūti po oda (dažniausiai vidinėje žasto pusėje). Vietiškai nuskausminama ir, trupučiuką įpjovus, įsiuvami šeši smulkūs cilindriukai. Po oda jų visiškai nematyti, nors apčiuopti galima. Maždaug penkerius metus iš šių cilindriukų į kraują sunkiasi progestogenas. Jam veikiant tirštėja gimdos kaklelio gleivės, ir spermatozoidai nebegali patekti į gimdą. Taip pat kinta gimdos vidinis kiaušinėlis. Kai kuriais atvejais nebevyksta ovuliacija.

Pranašumai: Labai efektyvu. Naudinga žmonėms, nuolat pamištantiems išgerti tabletes ar negalintiems naudotis kitomis kontracepcijos priemonėmis. Nesukelia nepatogumų sekso metu. Galima naudoti maitinant krūtimi. Vos tik pašalinus implantą vėl tampate vaisinga. Galima jį pašalinti, kai tik nuspręsite, kad jo nebereikia.

Pašalinis poveikis: Pirmus metus gali kisti ar visai išnykti menstruacijų ciklas, po šio periodo ciklas dažniausiai vėl pasidaro reguliarus. Kartais pasitaiko galvos skausmų, svorio didėjimo.

Nepatogumai: Kai kurių moterų kūnas atstumia implantus todėl gydytojas turi juos pašalinti. Pašalinimas yra sudėtingesnis, nes audinys aplink implanta sustorėja. Pašalinus implantą gali likti nedidelis randas. Po pašalinimo kiaušidės iškart atgauna savo funkciją ir moteris tampa vaisinga.

Patikimumas: Vienerius metus - maždaug 99%. Visus penkerius metus - maždaug 98%.

^ į viršų