Sekso Gidas Kad seksualinis gyvenimas keltu mažiau rūpesčių

Nėštumo testai

Nėštumo testas atliekamas pagal šlapimo, paimto jau pirmąją pasigestų mėnesinių dieną, mėginį. Pasitikrinti, ar nesate nėščia galima keliais būdais.

Namų testas - galima gauti daugelyje vaistinių, šie "pasidaryk pats" komplektai patogūs naudotis ir atsakymo ilgai laukti nereikės - maždaug pusvalandį. Gali kainuoti apie 10 Lt, tačiau jūs pirmoji tai sužinosite.

Šeimos planavimo centras - čia jums atliks nėštumo testą per kelias minutes. Tai kainuos apie 15 Lt.

Jūsų ginekologas - pats atliks testą arba nusiųs mėginį į laboratoriją.

Kad ir ką nuspręstumėte daryti, rezultatas gali sukelti šoką. Sužinojusi, kad iš tikrųjų pastojote, galbūt apsidžiaugsite, galbūt ši žinia jus pritrenks, o gal ir apskritai pulsite į paniką. Kad ir kaip ten būtų, turite išsiaiškinti, ką manote ir ką jaučiate dėl to, kas atsitiko. Pasikalbėkite su žmonėmis, kuriais pasitikite: draugais ar artimaisiais. Arba su kūdikio tėvu. Nesistenkite ieškoti išeities visiškai viena, atsiribojusi nuo kitų.

Nueikite pas ginekologą

Jeigu manote, kad pastojote, iš karto kreipkitės į savo ginekologą, nesvarbu, ar jau darėte nėštumo testą, ar ne. Kuo anksčiau tai padarysite, tuo geriau, kadangi būtent jūsų gydytojas pasirūpins, kad jums būtų užtikrinta priežiūra, t.y. nėščiosios priežiūra iki gimstant kūdikiui. Jis arba ji išaiškins, kokie jūsų organizmo pokyčiai vyks artimiausiomis savaitėmis ir imsis nuolat jus stebėti. Jums reikės pagalvoti apie daugybę dalykų, pavyzdžiui, kur gimdyti savo kūdikį, kaip nesusirgti nėštumo metu, kaip susitvarkyti mokslo arba darbo reikalus, išsiaiškinti savo teises ir kokia jums priklauso pašalpa ir t.t.

^ į viršų