Sekso Gidas Kad seksualinis gyvenimas keltu mažiau rūpesčių

Kontraceptiniai pleistrai

Kontraceptiniai pleistrai, taip pat vadinami EVRA, yra nedideli (~5 x 5cm) kūno spalvos pleistrai saugantys nuo nėštumo. Klijuojami ant odos ir išoriškai beveik nesiskiriantys nuo įprastų pleistrų.

Kontraceptinis pleistras priklijuotas ant moter kūnoVeikimas: Veikia labai panašiai kaip kombinuotos tabletės. Per odą į kraują išskiria du hormonus -estrogeną ir progestogeną kurie neleidžia kiaušidėms kas mėnesį subrandinti kiaušinėlio. Taip pat sustorina aplink gimdos kaklelį esančias gleives taip apsunkinamas spermatozoidų patekimas į gimdą.

Pranašumai: Pleistrai gali būti klijuojami ant daugumos kūno vietų įskaitant pilvą, viršutinę išorinės žasto sritį, sėdmenis ir viršutinę liemens dalį, bet negali būti priklijuoti ant krūties ar pažeistos odos. Naudojant pleistrą netrukdoma sekso tėkmė. Gali būti dėvimi maudantis, plaukiojant baseine ar sportuojant.

Trūkumai: Neapsaugo nuo lytiškai plintančių lygų. Gali sukelti galvos skausmus ir odos problemas. Naudoja tuos pačius hormonus kaip ir kombinuojamos tabletės todėl nedideliam procentui moterų gali sukelti tokį šalutinius poveikius kaip kraujo krešėjimas ar krūties vėžys.

Patikimumas: 99% jei naudojamas tinkamai, jei ne kur kas mažiau. Tai reiškia, kad per metus viena iš 100 moterų tinkamai naudojančių pleistrą pastoja.

^ į viršų