Sekso Gidas Kad seksualinis gyvenimas keltu mažiau rūpesčių

Prezervatyvai

PrezervatyvaiDaugelį metų prezervatyvai buvo skirti tik vyrams, tačiau nuo 1992-ųjų galima naudotis ir moteriškais prezervatyvais. Ir vienų, ir kitų paskirtis - neleisti spermatozoidams atsidurti moters makštyje. Spermatozoidai pasilieka prezervatyve, todėl yra labai maža tikimybė, kad jie pasieks ir apvaisins kiaušinėlį. Vyriškas prezervatyvas - minkštas, elastingas vamzdelis, dažniausiai iš lateksinės gumos, pagamintas taip, kad aptemptų penį. Moteriškas prezervatyvas yra šiek tiek platesnis vamzdelis, pagamintas iš poliuretano plastiko. Jo forma labai panaši į vyriško prezervatyvo, tačiau abiejuose galuose jis turi po lankstų guminį žiedą.

Pranašumai: paprasta įsigyti, lengva naudotis, nebūtina kreiptis į medikus juos pasirenkant, gali apsaugoti nuo gimdos kaklelio vėžio, abu partnerius apsaugo nuo kai kurių lytiškai užkrečiamų ligų, taip pat ir ŽIV.

Nepatogumai: Kai kurie žmonės sako, kad prezervatyvai sugadina sekso "tėkmę", kai reikia sustoti ir užsimauti, tačiau kai kuriems šis momentas atrodo pakankamai seksualus. Yra žmonių alergiškų latekso gumai ar spermicidams, kuriais padengiami prezervatyvai. Vyriški prezervatyvai netinka vyrams, kurie nuolat turi problemų dėl erekcijos sekso metu. Moteriški prezervatyvai netinka moterims, sergančioms makšties ar gimdos kaklelio infekcinėmis ligomis arba kurios nemėgsta, kai liečiamos jų genitalijos.

Patikimumas: Naudojamas pagal instrukcijas, vyriškas prezervatyvas yra patikimas 98% (t.y. maždaug dvi moterys iš šimto tikrai pastoja).

Spermicidai. Daugelis vyriškų prezervatyvų yra padengti substancija, žudančia spermatozoidus, tačiau ne visi, taigi gali tekti patiems naudotis spermicidu. Moteriški prezervatyvai tepami, tačiau ne spermicidu.

Jeigu prezervatyvą patepate dar ir spermicido tepalu, padidėja tikimybė, kad išvengsite nėštumo.

Kai kurie spermicidai gali sukelti uždegimus. Jei taip atsitiko, liaukitės jais naudojęsi ir kreipkitės į gydytoją patarimo.

^ į viršų